GOTOWE MASZYNY DLA PIASKARZY
Posiadamy w ofercie pełny zestaw do piaskowania: piaskarki, węże, dysze, ochronę dla piaskarza, filtry i wiele innych akcesoriów. W zestawie do piaskowania najważniejsza jest jednak MASZYNA DO PIASKOWANIA. Posiadamy piaskarki i oczyszczarki renomowanej amerykańskiej firmy Clemco oraz urządzenia rodzimych firm i producentów. Nasze piaskarki to w pełni profesjonalny i bezpieczny dla użytkownika zestaw do oczyszczania konstrukcji stalowych, żelaznych części urządzeń, felg a także renowacji ścian z cegły, betonu, piaskowca i innych materiałów.
Czym jest piaskowanie?
Obróbka strumieniowo-ścierna (potocznie nazywana: piaskowanie lub śrutowanie) należy do obróbek powierzchniowych, w czasie której wprowadzane w ruch (w zależności od typu urządzenia – za pomocą sprężonego powietrza lub koła rzutowego) ziarniste media, kierowane są na obrabianą powierzchnię.Technologia oczyszczania podzespołów i detali odbywa się w kabinach śrutowniczych gdzie głównym medium jest śrut staliwny ostrokrawędziowy o różnorodnych średnicach. Istnieją mobilne urządzenia (tzw. oczyszczarka, piaskarka), które pozwalają na wykonywanie pracy na zewnątrz. W tym przypadku jako ścierniwo wykorzystywane jest: piasek, szlaka pomiedziową (żużel pomiedziowy), elektrokorund, kulki szklane.
Jaki jest cel obróbki strumieniowo-ściernej?
1. oczyszczanie powierzchni – usunięcie starych powłok malarskich, rdzy, zędry i innych zanieczyszczeń,
2. ujednolicenie powierzchni-usunięcie skutków poprzedzających obróbek,
3. rozwinięcie powierzchni- nadanie odpowiedniej chropowatości w celu przygotowania powierzchni pod malowanie, metalizację natryskową, laminowanie.
Jaki jest rezultat obróbki strumieniowo – ściernej?
Na rezultaty obróbki (parametry powierzchni) ogromny wpływ mają następujące czynniki: rodzaj użytego ścierniwa, czyszczony materiał, kształt ziarna, rozmiar ziarna, prędkość śrutu.
Jak działają piaskarki?
Urządzenia do obróbki strumieniowo-ściernej (zestaw do piaskowania, maszyny do piaskowania):
- urządzenia pneumatyczne, inżektorowe – ścierniwo zasysanie jest do pistoletu przez powstałe tam podciśnienie (do pistoletu dochodzą dwa węże);
- ciśnieniowe – ścierniwo jest podawane do dyszy pod ciśnieniem ze specjalnego zbiornika (jeden przewód dochodzący do dyszy);
- urządzenia turbinowe (wirnikowe, z kołem rzutowym) – elementem nadającym ruch ścierniwa są łopatki wirującej turbiny.